top of page

Group

Public·41 members
Christopher Richardson
Christopher Richardson

W Pustyni I W Puszczy Pdf Free ##TOP##


Zaczęło świtać, gdy między wielbłądy wpadł zziajany Saba. Dzieci bardzo się ucieszyły, ale porywacze chcieli go zabić. Chamis, który polubił zwierzę, przekonał ich, aby pies został przy dzieciach. Wypoczęte wielbłądy ruszyły w głąb pustyni. Dokuczał upał. Zarządzono postój, gdy spomiędzy krzewów wysunął się wąż. Dla przesądnych Beduinów była to zła wróżba. Zaraz też zerwał się wiatr, tumany piasku unosiły się w powietrzu. Karawanę ogarnął lęk przed zasypaniem. Staś chciał przesiąść się do Nel, ale Chamis wiedział, że byłby to doskonały moment na ucieczkę, więc skrępował go sznurem. Zapadła ciemność. Zaczął padać deszcz. Potem znaleźli wąwóz.
W Pustyni I W Puszczy Pdf FreePewnego dnia, po długim etapie podróży, Staś i Nel ujrzeli plantacje mandarynek, wysmukłe palmy, domy i meczety. Była to jednak fatamorgana, częste zjawisko na pustyni. Nagle pojawił się Beduin, wiodąc na powrozie tłustą wielbłądzicę. Staś podsłuchał rozmowę. Beduin mówił, iż obiecano wielkie nagrody za odnalezienie dzieci. Opowiadał, jak zabił młodego strażnika, podążającego ich śladem. Staś nabrał pewności, że nadchodzi pomoc. Postanowiono jechać nocą, a dniami odpoczywać.


Najsłynniejsza powieść przygodowa Henryka Sienkiewicza skierowana do młodzieży. Czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlinson zostają uprowadzeni przez Beduinów. _web/library/e-biblioteka/Henryk_Sienkiewicz-W_pustyni_i_w_puszczy.pdf


Kupując ebooki i kupując audiobooki na Woblink.com korzystasz z legalnych źródeł i wspierasz autorów i wydawców. Pamiętaj, że pobieranie za free treści z serwisów online, takich jak chomikuj, ulub, peb, torrenty jest nieetyczne. Darmowe mogą być jedynie próbki, rozdziały książek lub te książki, które autor sam udostępni.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page